Belépés
Elfelejtettem a jelszavamat

Utazzunk 1 hónapra Japánba! 1.rész

2024-12-02
Van egy terved, egy ötleted, de nem tudod hogy valósítsd meg? Segítek! Ebben a bejegyzésben az első lépéseket találjátok, amiket megtettem egy utazás előtt Japánba.

Egyik nap, két ismerősömmel való beszélgetés közben felmerült, hogy mennének Japánba 2025 nyarán, 1 hónapra. Egyikőjük 1 éve tanul japánul, és nagyon szereti a kultúrát, a másik nem beszéli, de érdeklődik iránta. Mindketten fiúk, így elég sanszos volt, hogy ha kimennek, akkor "itt vagyunk, de jó, most mihez kezdjünk" lett volna, így felajánlottam hogy segítek nekik.Amit Japánról tudni érdemes | Magyarország Nagykövetsége Tokió

Első körben az időintervallumot, a rászánt összeget és pár várost kértem tőlük, illetve ha vannak helyek, amiket szeretnének mindenképp meglátogatni, azt is adják hozzá. Készítettem egy google sheet-et nekik, amit csak ki kellett tölteniük. Ezeket az infókat kaptam:

Tokyo: 

akihabara
comiket (aug 10-20)
Sensō-ji
Tokyo torony
gundam
algohol

Kyoto:

Fusimi Inari
Aranytemplom
Kyoto Railway Museum
Fushimi-Momoyama-jō Castle
Kyoto animation

Osaka:

cup noodle museum
osaka akvárium
osaka vár
random szentélyek

Nara:

templom, őzek

Kobe:

radom mászkálni

Yokohama:

yamashita park (yakuza) game
isezakischou (also yakuza game)
China town

Arashiyama:

Bambusz liget

Minden városban 1-2 szabad, csak úgy sétálgatós napot szerettek volna, illetve annyi kikötésük volt, hogy 1x szeretnének shinkansennel utazni és ryokanban megszállni, és nem baj ha több szállásuk van 1 városban, csak ne kelljen minden nap költözni. Elég szép költségvetésük volt, de jelezték, hogy ebben mindennek benne kell lennie, a repjegynek, a szállásoknak, a közlekedésnek, belépőknek, enni és innivalóknak és a költőpénznek is.

Mivel ezen városok mindegyikében jártam már (bár én télen), így volt egy kis rálátásom, hogy mi lehet még az, ami érdekelheti őket, így jött az én köröm, összeírtam és elküldtem nekik, én mivel ajánlom még kiegészíteni a programot. Nem volt olyan, amire nemet mondtak volna, vagy húzták volna rá a szájukat.

Miután megvolt a közel teljes lista, jött az egyik legmacerásabb feladat: kikeresni milyen utazási kártyákat, kedvezményeket tudnak hol használni. Az egyik ilyen az Osaka Amazing Pass, 2 napos változata, amely rengeteg attrakcióból nyújt kedvezményt, vagy teszi azokat teljesen ingyenessé, illetve ingyenes utazást is biztosít. Azonban, hogy ez megéri e, azt ki kell számolni. Ez (egyéb munkák mellett) nagyjából 1-2 nap volt. Első körben az utazási költségeket kellett kiszámolni, majd a belépő jegyek árát kellett összevetni az OAP-s árakkal. Végül szóltam nekik ismét, hogy küldök egy listát, válasszanak még belőle ami tetszik, hogy kitöltse a 2 teljes napot.

Bár az eredeti kérés az volt, hogy 1 nap se legyen nagyon megtömve, egy rövid beszélgetés után mindannyian egyetértettünk abban, hogy ez a két nap bár pörgősebb lesz, de szeretnék, ha így lenne, mert így mindent meg tudnak nézni. Ez végül egyébként az első két teljes napra sikeredett, de a végkimenetelről majd legközelebb. Itt találtok egy linket az Osaka Amazing Pass-hez: https://osaka-amazing-pass.com/en/howto_whats.html 

Az OAP-szen kívül még egy Kansai One Pass-t is megnéztem, ugyanis ez az, ami olyan mint a Suica vagy Pasmo, csak KansaiKANSAI ONE PASS térségben. Természetesen ez egy elég jó lehetőség, lévén, hogy nem jár le, 3000 yenért lehet kiváltani, csak külföldieknek, ami tartalmaz 500 yen depozitot, illetve ha megmaradna rajta összeg, az visszaigényelhető az 500 yen-es deposittal együtt. (személy szerint, nekem nagyon tetszik a design-ja és szeretnék még Kansai térségbe menni, így nem kérném vissza az 500 yent...) Mint minden más kártyát, ezt is bármely állomáson lehet tölteni, az arra kijelölt gépnél. (csak készpénzzel). Ide dobok egy linket, akit érdekelne: https://kansaionepass.com/en/about.html 

Szerencsére a Kansai térség elég nagy, és mind Kyoto, mind Arashiyama mind Osaka, mind Kobe beleesik, így igencsak hasznos, ha valaki nem szeretne pár ezer yen-nyi készpénzzel mászkálni Kyoto-ban, ahol a fő közlekedési eszköz a busz lesz. 

Ezeket kihúzva, már csak Yokohama és Tokyo maradtak (illetve az általam később hozzáadott Kamakura). Tokyo-ban a Welcome Suica-t választottam, mivel Suica és Pasmo kártyákat chip hiányában nem biztos, hogy kapnak majd. 2024 Szeptember 1-jétől sajnos elég kevés helyen árulják, de mindkét reptér, Tokyo, Shibuya, Shinagawa, Ikebukuro és Ueno JR EAST Travel Service Center-e is ilyen,

Welcome Suica

ami szerencsére jó vétel lehet. (link itt: https://www.jreast.co.jp/multi/en/welcomesuica/welcomesuica.html). Ezzel 1 probléma van csak, hogy 28 nap után lejár, és nem lehet visszaigényelni a rajta maradt pénzt, így óvatosan kell vele bánni. Erre egyébként nem kell depozitot fizetni, pont ezen okból, mind az 1-2-3-4-5-10 ezer yen egyből rákerül. A másik amit érdemes fontolóra venni, az a Tokyo Subway ticket. Ebből 24 ; 48 és 72 órás opciók vannak. A TST fix áras, így csak akkor érdemes megvenni, ha legalább annyit tervez utazni az ember, amennyi az ára, minden egyéb esetben érdemes beleszámolni a Suica feltöltésbe. Ehhez linket itt találtok: https://www.tokyometro.jp/en/ticket/travel/index.html .

Azonban nem elég hogy ezeknek utána nézek, de ki is kell számoljam, hogy ténylegesen szükségük van e valamelyikre, amihez először össze kell rakajam a napi programot, tehát hogy mit merre mikor, mennyiért. Erről a következő posztban.

Amikor már megvolt nagyjából, hogy melyik városban hány napot lesznek (kérés és látnivalók alapján), jöhetett a repjegy megvétele. Ehhez összeültünk, és a korábban legolcsóbb jegyet adó oldalakról meg is vettük őket. Hosszas számolgatás után abban maradtunk, hogy külön vesszük meg az oda és vissza jegyeket, mert jobban jön ki, ha oda Osakába (KIX), vissza Tokyoból (NRT) indulnak. Ugyanekkor számoltuk ki, hogy nagyjából mennyit költenek majd ételre és italra. (23/24 teléről hazahoztam minden számlát, így könnyű volt összerakni egy-egy étkezést). 

APA HOTEL HIGASHI SHINJUKU KABUKICHO - Updated 2024 Prices & Reviews (Japan)A szállásokat teljesen rám bízták (a korábbi kikötéssel), így felcsaptam a kedvenc foglalós oldalaim, és elkezdtem keresgélni. Az első, Osakai választásom kényelmi okokból kifolyólag, az APA hotel Shin Osaka lácból került ki. Bár kényelmes, finom reggelivel, és stílusos is, picit kicsi és ahhoz képest fel is ment az ára turista szezonra. Kyotoban kicsit a másik vonalról, egy apartmant és egy ryokant választottam, ezeket már jóval olcsóbb árakon. Bár picit kiesnek a közkonttól, bőven megéri. Ezt követően egy Tokyo-i szállásnak is apartmant találtam a legjobbnak, Ikebukuroban, míg a Comiket miatt egy másik szállást kellett keressek, ami kicsit közelebb van. Sajnos amit eredetileg néztem, az nagyon drága volt, így el kellett engedjem. A Comiket után, kis csendesebb

LIST: 21 Hostels Near Tokyo Dome for The Eras Tour in Tokyo

 környéket célba véve Kamakurába utaztatom őket, ahol a Sotetsu Fresa Inn láncból került ki a következő nyertes szállás. Finom reggeli, közepesen nagy szobák, jó megközelíthetőség, és mindefelett felettébb jó ár. Innen visszafelé, Yokohamában van a következő megálló, ahol Kamakurához hasonlóan, itt is Sotetsu láncot választottam. Bár itt kicsit drágább, Yokohama alapjáraton is sokkal drágább, mint Kamakura, így ezen sajnos nincs min meglepődni. Az utolsó állomás Akihabara lesz, ahol egy hangulatos kapszulahotel szerű helyen szereztem szállást (kérésre). Ez lett a Cocts Akiba. Itt beltéri sátor, kapszula rendszeres ágyak, és privát szobák is elérhetőek, és igencsak gazdaságos megoldás. 

Mára ennyit, a második részben a teljes látnivalók listáját, és végleges (vagy legalábbis jelen állás szerint végleges) tervet találjátok majd.

Hozzászólások (0)