1945 Agusztus 6-án dobták le az atombombát a városra, mely több mint 2 kilóméteres körzetben mindent elpusztított. A radioaktivitás csillapodásával a város több elemét is visszaépítették, és a város közepén létrehoztak egy parkot, a Peace Memorial Parkot, mely egyébként a leglátogatottabb hely az egész régióban, továbbá minden évben megemlékezést tartanak az áldozatokra emlékezve.
A béke park a város közepén, mintegy 120.000 négyzetméteren terül el. A bombázás előtt ez volt a város üzleti és hirdető központja, ez is tette a pilóták célpontjává. A bombázás utáni években eldőlt, hogy nem fogják rekonstruálni, hanem a tragédia emlékének szentelik. A park fő épülete a Peace Memorial Múzeum, mely 2 épületben mutatja be Hiroshima történelmét, nagyobb részt szentelve Augusztus 6-ára, továbbá személyes információkat vonultat fel a robbanás hatására elhalálozott személyekről, mely emlékeztet minket, hogy a békét ne vegyük adottnak. A parkben található egy harang is, mely az elhunyt gyerekeknek van szentelve, kis origami nyéllel, továbbá a talán mindenki számára ismert Atombomba Dóm. Ez egyike azon nagyon kevés épületnek, melyből maradt valami, az UNESCO világörökség része is lett. Az épület a Hiroshimai termelők termékeit volt hivatott reklámozni.
A Shukkeien kert renoválva lett, mivel elpusztult a támadás miatt, pedig eredetileg 1620-ban készült el, amikor a Hiroshima kastély is. A fő tó körül több teaház is van, melyek remek kilátást biztosítanak a kert különböző részeire. Bár a korábbi listáimon igyekeztem kerülni a kerteket, ha csak 1-ben megyünk, szerintem ez jó lehet, minden elemet tartalmaz, mint a tavak, jól metszett fák, kis hidak, sziklák, teaházak.
A Hiroshima kastély egyike azon kevés kastélynak, melyet sík talajra, a város közepére építettek, ellentétben a hegyekre-dombokra épültekkel. A kastélynak pár szobáját, és szentélyét is restaurálták, és megtekinthető a nagyközönség számára. 1589-ben Mori Terumoto földesúr építtette, és nyugat-japán egyik legerősebb területévé tette. Ezt is elpusztította az atombomba. Míg az alsóbb emeletei a kastély és a város történelmét bemutató múzeum lett, a felső emeletéről remek kilátás nyílik a környező városra.
Bár beszélhetnék sokat a belvárosról, az okonomiyakiról, vagy bevásárló helyekről, mégis utolsó elemként a Mazda múzeumot emelném ki. Online kell helyet foglalni a vezetett túrákra, mely minden nap 2 alkalommal van, a reggeli japánul, a délutáni angolul. A foglalási oldal angol nyelven is hozzáférhető. Az első hely ahova megérkezünk, a publikum számára bármikor látogatható mini szalon, ahol minden autóba be lehet ülni. Mikor már mindenki kész, egy busszal visznek minket a gyárhoz, melynek egy épülete múzeumnak lett kialakítva, kiállítva az összes korábbi modeljüket, ide értve a versenyautókat és a Need for Speed játéknak tervezett kocsi működő változatát. Az idegenvezető kedves és minden kérdésünkre gyorsan tudott válaszolni. Az utolsó szobában motorokat, törésteszteket, és formatervezéseket mutattak nekünk. Innen busszal visznek tovább, megmutatva az exportálásra váró autókat, az egész gyárterületet körutazva utolsó állomásunk a gyártósor összeszerelő része, ahol tilos volt a fotózás, de saját szemünkkel, tetszőleges ideig figyelhettük a munkálatokat, kifelé sétálva pedig a privát kikötőjüket és privát hídjukat is láthattuk.
Hiroshimából egy kötelező túra Miyajima szigete, ahol a leglátványosabb a tengerben álló, apálykor megközelíthető torii kapu. Egy komp visz át és vissza is minket. A templom hozzá, a pagoda, és a túraútvonalak akár egész napos programot is tudnak jelenteni.